Kategorie
Informacje

Wiza

Każdy kto przybywa do Australii, niezależnie od narodowości musi posiadać wizę konsularną.

Szczegółowe informacje o warunkach jej uzyskania otrzymamy w ambasadzie australijskiej, która mieści się w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 11 na III pietrze.

Kiedyś wizę można było otrzymać już po dwóch dniach roboczych, od chwili zgłoszenia wniosku, jeżeli sprostaliśmy wszystkim biurokratycznym wymaganiom, a ich litania była długa. Wzorując się na USA i Kanadzie, ambasada australijska pobierała od polskich obywateli składających wniosek aż 50 dolarów australijskich, płatnych w złotówkach po kursie dnia. Do formularzy, zdjęć i opłaty potrzebne było również zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości zarobków oraz o otrzymaniu urlopu lub dokumenty świadczące o prowadzeniu działalności gospodarczej. Należało ponadto udokumentować posiadanie funduszy na przelot wyciągiem z konta lub zaproszeniem. Osoby w wieku od 70 lat musiały przedstawić zaświadczenie od lekarza, że ich stan zdrowia pozwala na daleką podróż do spalonego słońcem kontynentu.

W tym momencie ambasada Australii w Polsce nie rozpatruje wniosków o wizy Taki wiosek można złożyć online poprzez specjalny system „evisa” dostęplnym pod adresem – http://www.immi.gov.au/e_visa/

Autor: Redkacja

W skład redakcji serwisu wchodzą młodzi ludzie, którzy pałają zamiłowaniem do kraju jakim jest Australia.

Życzymy miłej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.