Sydney

Sydney

2 września 2012 0 przez Redkacja

Informacje

Sydney to największe miasto w Australii. To wiodące centrum finansowe, handlowe, transportowe i kulturalne, bardzo popularne centrum turystyczne. Miasto położone jest pomiędzy Pacyfikiem na wschodzie i Górami Błękitnymi na zachodzie. Port Jackson

Reklama
w Sydney jest największą na świecie naturalną zatoką i portem o powierzchni 55 km².

W samym mieście jest ponad 70 plaż, włączając w to słynną plażę Bondi. W granicach miasta znajduje się także kilka parków narodowych.

Zwiedzanie

Odwiedzając Sydney warto zobaczyć nowoczesne centrum miasta wokół portu. Przypomina ona obrazki z dużych miast USA, lecz jest nieco bardziej ospałe. Atrakcją jest przejażdżka stateczkiem po terenie portu. Obiektem architektonicznym numer jeden Australii jest, futurystyczny w stylu, budynek słynnej opery – Sydney Opera House.

Odczucia po wizycie w Sydney zależeć będą głównie od tego, skąd tam przyjedziemy. Jeśli dotrzemy tam z USA lub wcześniej mieliśmy okazję podróżować po dużych miastach Stanów, Sydney może nie wywrzeć wielkiego wrażenia. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie byliśmy w miastach pozaeuropejskich, to wówczas wizyta w Sydney będzie dla nas czymś nowym.

Reklama