Kategorie
Ciekawe miejsca

Sydney

Informacje

Sydney to największe miasto w Australii. To wiodące centrum finansowe, handlowe, transportowe i kulturalne, bardzo popularne centrum turystyczne. Miasto położone jest pomiędzy Pacyfikiem na wschodzie i Górami Błękitnymi na zachodzie. Port Jackson w Sydney jest największą na świecie naturalną zatoką i portem o powierzchni 55 km².

W samym mieście jest ponad 70 plaż, włączając w to słynną plażę Bondi. W granicach miasta znajduje się także kilka parków narodowych.

Zwiedzanie

Odwiedzając Sydney warto zobaczyć nowoczesne centrum miasta wokół portu. Przypomina ona obrazki z dużych miast USA, lecz jest nieco bardziej ospałe. Atrakcją jest przejażdżka stateczkiem po terenie portu. Obiektem architektonicznym numer jeden Australii jest, futurystyczny w stylu, budynek słynnej opery – Sydney Opera House.

Odczucia po wizycie w Sydney zależeć będą głównie od tego, skąd tam przyjedziemy. Jeśli dotrzemy tam z USA lub wcześniej mieliśmy okazję podróżować po dużych miastach Stanów, Sydney może nie wywrzeć wielkiego wrażenia. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie byliśmy w miastach pozaeuropejskich, to wówczas wizyta w Sydney będzie dla nas czymś nowym.

Autor: Redkacja

W skład redakcji serwisu wchodzą młodzi ludzie, którzy pałają zamiłowaniem do kraju jakim jest Australia.

Życzymy miłej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.