Przejdź do treści

Noclegi w Sydney

  • przez

W Sydney z międzynarodowego lotniska można dojechać do centrum autobusem miejskim. W biurze informacji turystycznej już na lotnisku można zdobyć adresy tanich miejsc noclegowych. Dosyć niedroga i często polecana podczas podróży do Australii jest sieć schronisk młodzieżowych. Do korzystania z nich potrzebna jest jednak legitymacja członkowska, którą za można dostać za niewielką opłatą.

W Australii informacje o tanich noclegach znajdziemy także na dworcach autobusowych. Cena noclegu w schroniskach młodzieżowych waha się od 15 do 35 USD. W podobnej cenie można znaleźć tani guest house w okolicach King Cross.

Podane wyżej możliwości noclegowe dotyczą pobytu w pokojach kilkuosobowych. Niezwykle korzystna jednak wydaje się opcja korzystania ze wspólnej kuchni, zaopatrzonej we wszystkie konieczne akcesoria.

Tanie noclegi w rejonie King Cross mają jeszcze szczególną zaletę zwłaszcza dla panów. Jest to czerwony dystrykt Sydney. Istnieją tam na przykład kluby, gdzie za wstęp płaci się 10-20 USD. Dostaje się za to kufel piwa, ale dodatkowo można podziwiać striptizerki, czasem nawet potrafiące usiąść na kolanach widzów. Najbardziej szokujące są w tych klubach tzw. “łapanki”, które polegają na sprowadzeniu widza na scenę i przeprowadzeniu “pokazu” z jego udziałem. W takim klubie można zobaczyć, w co bawi się przeciętny Australijczyk.

Historia Sydney, które jest dzisiaj znanym na całym świecie centrum Australii, jest fascynująca. Kiedy zatrzymujesz się na nocleg w Sydney, nie tylko spędzasz czas w nowoczesnym, tętniącym życiem mieście, ale również doświadczasz dziedzictwa, które sięga tysięcy lat wstecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.