Kategorie
Informacje

Noclegi w Sydney

W Sydney z międzynarodowego lotniska można dojechać do centrum autobusem miejskim. W biurze informacji turystycznej już na lotnisku można zdobyć adresy tanich miejsc noclegowych. Dosyć niedroga i często polecana podczas podróży do Australii jest sieć schronisk młodzieżowych. Do korzystania z nich potrzebna jest jednak legitymacja członkowska, którą za można dostać za niewielką opłatą.

W Australii informacje o tanich noclegach znajdziemy także na dworcach autobusowych. Cena noclegu w schroniskach młodzieżowych waha się od 15 do 35 USD. W podobnej cenie można znaleźć tani guest house w okolicach King Cross.

Podane wyżej możliwości noclegowe dotyczą pobytu w pokojach kilkuosobowych. Niezwykle korzystna jednak wydaje się opcja korzystania ze wspólnej kuchni, zaopatrzonej we wszystkie konieczne akcesoria.

Tanie noclegi w rejonie King Cross mają jeszcze szczególną zaletę zwłaszcza dla panów. Jest to czerwony dystrykt Sydney. Istnieją tam na przykład kluby, gdzie za wstęp płaci się 10-20 USD. Dostaje się za to kufel piwa, ale dodatkowo można podziwiać striptizerki, czasem nawet potrafiące usiąść na kolanach widzów. Najbardziej szokujące są w tych klubach tzw. „łapanki”, które polegają na sprowadzeniu widza na scenę i przeprowadzeniu „pokazu” z jego udziałem. W takim klubie można zobaczyć, w co bawi się przeciętny Australijczyk.

 

Autor: Redkacja

W skład redakcji serwisu wchodzą młodzi ludzie, którzy pałają zamiłowaniem do kraju jakim jest Australia.

Życzymy miłej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.